Франция изхвърли Аржентина от Световното (видео)

Франция победи Аржентина с 4:3 в зрелищен първи мач от осминафиналната фаза на Модниал 2018, предаде бТВ.

„Петлите“ бяха близо до откриване на резултата още в 9-ата минута, когато Антоан Гризман уцели напречната греда от пряк свобден удар. Скоро след това Франция все пак поведе. Мбапе влезе на скорост в наказателното поле и бе фаулиран от Маркос Рохо. Гризман с лекото превърна дузпата в гол – 1:0.

Мбапе продължи да тормози отбраната на „гаучосите“ с пробите си. Тимът на Хорхе Сампаоли обаче успя да го спре, а в 41-ата минута Анхел Ди Мария изравни с шут от дистанция.

Втората част започна отлично за южноамериканците и те осъществиха пълен обрат. Меси стреля, топката се отклони в Меркадо и отново се оплете в мрежата зад Лорис.

В 57-ата минута Франция изравни с брилятно изпълнение на левия бек Бенжамен Павар, който преодоля Армани с удар с външен фалц. С това попадение започна един кошмарен за аржентинците 11-минутен период от мача, в който французите бяха неудържими.

Седем минути след изравнителния гол „петлите“ поведоха за втори път в двубоя. Центриране отляво доведе до разбъркане в пеналта на „гаучосите“, Мбапе овладя, финтира двама и преодоля Армани. В 68-ата минута тимът на Дидие Дешан нанесе съкрушителния си удар. Вездесъщият Мбапе се озова сам срещу стража на съперника при една контраакция и се разписа за 4:2.

В третата минута от добавеното време влезлият като резерва Серхио Агуеро направи резултата 4:3. За повече Меси, който днес се отчете с две асистенции, и неговите съотборници нямаха сили.