Край на приказката за Русия! Нова драма с дузпи прати Хърватия на 1/2-финал срещу Англия

На Олимпийския стадион „Фишт“ Хърватия надви Русия с дузпи и се класира за полуфиналите на световното първенство.

Редовното време завърши при 1:1. Голът за хърватите отбеляза Андрей Крамарич в 39-ата минута. Преди него Денис Черишев откри за домакините в 31-ата минута, предаде Агенция „Фокус“.

В продълженията гол за Хърватия вкара Вида, но Фернандес изравни за руснаците в 115-та минута.

Фьодор Смолов и голмайсторът от продълженията Марио Фернандес направиха пропуски, докато Акинфеев успя да улови удара на Матео Ковачич.

Победителят ще играе на 11 юли на стадион „Лужники“ в Москва срещу Англия. Другите двама полуфиналисти са Франция и Белгия.