Белгия сензационно изхвърли Бразилия от световното с 2:1

Снимка: ФИФА

Белгия сензационно изхвърли Бразилия с 2:1 във втория четвъртфинален мач на Мондиала в Русия. На стадион „Казан Арена“ автогол си отбеляза Фернандиньо в 13-ата минута, а за белгийците Кевин де Бройне завърши с гол една блестяща контраатака в 31-ата.

След почивката бразилската резерва Ренато Аугусто върна един гол в 76-ата минута. Изключителен мач направи вратарят на белгийците Тибо Куртоа, който спаси опасни удари в края на мача.

Изключително слабо играха звездите на бразилците Неймар и Коутиньо.

Двата тима се срещнаха за втори път в историята си на световни финали. През 2002 година Бразилия отстрани Белгия в осминафиналите с 2:0 и триумфира накрая с титлата, припомня Агенция „Фокус“.

По-рано днес в Нижний Новгород стана ясен първият полуфиналист, който очаква победителя от мача в Казан. Това е отборът на Франция, който отстрани Уругвай с 2:0 в Нижни Новгород.